החיים מתחילים בגיל שלושים

Wednesday, 23 July 2008 4 תגובות »

עכשיו אפשר לספר את זה גם פה, במקום הציבורי קצת יותר, אחרי שכבר עדכנתי את הבלוג השני, הסגור לחברים בלבד, וסטטוסים שונים בפייסבוקים וטוויטרים למיניהם.

לפני כחודשיים הגשתי מועמדות למלגת הממשלה היפנית לתלמידי מחקר, הידועה בשם שובר השיניים מונבוקאגאקושו, או בשם הנחמד קצת יותר מונבושו. נושא המחקר: בלשנות תאורטית, עם דגש על תופעות בשפה היפנית.

בשבוע שעבר, לאחר שעברתי את הסינון הראשוני, נבחנתי בכתב באנגלית וביפנית ועברתי ראיון מול הועדה מטעם השגרירות.

בסוף השבוע התבשרתי שנבחרתי כאחד מהמועומדים המומלצים על ידי השגרירות לקבלת המלגה.

רשמית, המלגה עוד לא שלי. מעשית, זה היה השלב המכריע, ואם לא יקרה משהו מאוד מפתיע באפריל הבא אני עוזב הכל וטס ללימודים ביפן לפחות לשנתיים. השלב הקשה עוד לא נגמר - בשבועות הקרובים אני צריך למצוא אוניברסיטה ומנחה ביפן. הרבה מיילים מנוסחים בקפידה לפרופסורים יפניים ומסמכולוגיה מעייפת צפויים בעתיד הקרוב.

מעבר לזה שמדובר במהלך משנה חיים, זו עוד נקודת ציון בשנה האחרונה שהיתה, בגיל שלושים, מהטובות שהיו מאז שאני זוכר את עצמי. אין כמעט תחום שלא נחל הצלחה בשנה האחרונה - גופנית, רוחנית, חברתית ואקדמית אני נמצא מעל ומעבר למצב לפני שנתיים ושלוש. והעתיד בהחלט נראה מבטיח.

ביקורת מילקי

Sunday, 13 July 2008 אין תגובות »

בצעד חריג הפרתי את הימנעותי בת השנה ממילקי כדי לנסות את גרסת הפרלינים-שוקולד-מריר החדשה שקרצה לי ממדף מעדני החלב בסופר. זה לא היה שווה את הכסף. ההבדל בין השוקולד פה לשוקולד במילקי רגיל כמעט בלתי מורגש, ומשלמים על התענוג הרבה יותר.

וכדי להוסיף על העלבון, יש בערך חצי מכמות הקצפת. ממש חוצפה.

ביל גייטס - פוקימון המקורי

Tuesday, 1 July 2008 אין תגובות »

המציאה הזאת (יפן, 82, מוצגת כאן גם ביפנית המקורית וגם בתרגום לאנגלית) תספק, כמובן, הרבה רגעי הנאה לחובבי האיזוטריה היפנית וגם לחובבי/שונאי מיקרוסופט, אבל היא מרתקת בעיני רק בגלל הכותרת של הסיפור — וכנראה גם זה רק בגלל הקורס על דת ביפן שאני לוקח הסמסטר.

(ויה AltJapan)

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏