מצרותיו של מתכנת ווב

Wednesday, 27 June 2007 תגובה אחת »

בשבועיים שחלפו מאז שאפל הוציא את דפדפן האינטרנט שלה, ספארי, בגרסא לחלונות, הוא החליף את פיירפוקס בתור דפדפן ברירת המחדל שלי בעבודה (מה לעשות, אני חובב אפל מושבע, וגם אוהב הרבה יותר את הדרך בה הוא מרנדר טקסט). הבעיה היא, שלעומת פיירפוקס והאייקון הכתום שלו, לספארי יש אייקון עגול וכחול. כלומר, דומה מאוד לזה של אינטרנט אקספלורר.

כך יוצא שאני חוזר פעם אחר פעם על הטעות, ופותח חלון של אקספלורר כשאני רוצה ספארי ולהפך (בשורת המשימות, הגודל המוקטן של האייקונים גורם לכך שאנחנו מסתמכים בעיקר על צורה כללית וצבע, מסתבר). אחרי 50 פעם, זה ממש מעצבן.

(ולתוהים, זה לא שאין לי על מה לכתוב חוץ מעל שטויות, זה שאין לי זמן לכתוב על דברים חשובים יותר. אולי זה יסתדר בשבוע הבא, עם תום הסמסטר)

מסביב לעולם

Saturday, 2 June 2007 תגובה אחת »

מכיוון שאמאזון יפן הפסיקו לשלוח משלוחים לחו”ל בשום אופן חוץ ממשלוח מהיר של DHL (הם טוענים שזה בשביל הביטוח), וגם כי אני צריך את הספרים ממש מהר בכל מקרה (לצורך עבודה לאוניברסיטה), זו הפעם הראשונה שאני מזמין מהאינטרנט ומקבל דו”ח מעקב לגבי מעללי החבילה ברחבי העולם.

וזה ממכר.

אין לי מושג למה, אבל אפילו למרות שהמשלוח לא אמור להגיע לפני יום שני, כפי שדווח לי בזמן ההזמנה, כבר שלושה ימים אני בודק לפחות פעמיים ביום את עמוד המעקב המרתק:

picture-1.png

מישהו יכול להסביר את זה, פסיכולוגית?

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏